Mikrocement

Właściciele nowoczesnych domów coraz częściej wybierają beton jako materiał wykończeniowy w swoich wnętrzach. Mikrocement jest nowoczesnym materiałem, który można stosować jako warstwę wykończeniową na ścianach i posadzkach. Mikrobeton, bo tak również nazywany jest mikrocement, ma grubość do 3 mm. Doskonale nadaje się jako wykończenie stref mokrych, dzięki odpowiedniej impregnacji jest całkowicie wodoodporny. Bardzo dobrze również nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Powierzchnia mikrocementu jest gładka i przyjemna w dotyku. Struktura mikrobetonu jest zwarta, bez widocznego kruszywa.

Doskonała gładkość betonu sprawia, że jest wyjątkowo przyjazny w pielęgnacji. Posadzka z mikrocementu może mieć wykończenie matowe, półmatowe lub błyszczące, zależnie od życzenia klienta. Stosowane są bardzo chętnie w nowoczesnych domach jednorodzinnych, obiektach usługowych, takich jak restauracje, hotele, sklepy oraz w loftach i innego typu wnętrzach o surowym, industrialnym charakterze. Odpowiednia impregnacja gwarantuje możliwość obciążenia posadzki dużym ruchem pieszym, i całkowicie eliminuje ryzyko powstawania plam na posadzce.

Piękna podłoga betonowa w naturalnej kolorystyce

kolor platyna

kolor naturalny szary

kolor szary agat

kolor grafitowy

Nowoczesne posadzki z betonu

Mikrocement doskonale sprawdza się w kuchni, gdzie inne wykończenia mogłyby być narażone na zaplamienie. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu charakterowi świetnie prezentuje się w łazience. Atutem podłogi betonowej w pokoju dziecięcym jest jej łatwość mycia. Idealna gładkość posadzki betonowej oraz brak przestrzeni dylatacyjnych sprawia, że mycie nawet dużej powierzchni nie stanowi problemu.

Mikrocement idealnie nadaje się również jako wykończenie ścian. Świetnie sprawdza się jako imitacja lanych ścian betonowych oraz jako beton architektoniczny na ścianach. Można go też użyć w strefie prysznicowej zamiast tradycyjnych kafli. Często jest także używany jako wykończenie powierzchni nad blatem w nowoczesnych kuchniach. Możliwości są praktycznie nieograniczone!

Nasze realizacje - mikrocement

Chcesz wiedzieć więcej?

Zobacz inne realizacje

posadzki z betonu polerowanego_1

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły!